azure arc
azure stack
azure stack hci
itpunkt
webinar
webinarium
09 listopada 2022
Time 4 minut czytania

ITPunkt partnerem webinarium Azure Stack HCI i Azure Arc – relacja z wydarzenia


08.11.22 odbyło się webinarium online pt. „Delivering mission-critical data capabilities in hybrid & multi-cloud with Azure Arc-enabled Data Services” organizowane przez Intel, Dell Technologies i Microsoft w partnerstwie z ITPunkt. Na spotkaniu prezentowane były możliwości przetwarzania i przechowywania danych w chmurze za pomocą rozwiązania Azure Stack HCI i Azure Arc.

Microsoft Azure jest liderem na światowym rynku przetwarzania danych w chmurze i zapewnia bogatą funkcjonalność platformy jako usługi (PaaS), zintegrowane produkty oprogramowania jako usługi (SaaS) oraz możliwości chmury hybrydowej. Oprogramowanie zapewnia różnorodne usługi, w tym obliczenia, analizy, przechowywanie i pracę w sieci. Użytkownicy mogą łączyć te usługi, aby opracować i skalować aplikacje lub uruchamiać istniejące aplikacje w chmurze. 

Dodatkowo Microsoft ogłosił 12 października 2022 nową opcję licencjonowania Azure Stack HCI. Azure Stack HCI jest za $0 przy posiadaniu Windows Server DC z Software Assurance (licencja na wszystkie core-y fizyczne klastra). Co więcej, oprócz Azure Stack HCI, klient może otrzymać za darmo Azure Kubernetes Service (AKS), który do tej pory był za $24 za vCore za miesiąc (czyli sporo drożej niż sam Azure Stack HCI). Obecnie za 1 core fizyczny dostaje się licencję na 1 vCore. 

Prelegentem webinarium po stronie ITPunkt był ekspert Jakub Kłoda – IT Architect, który przedstawił prezentację zatytułowaną „Multicloud System Integrator” z racji, że ITPunkt od wielu lat jest integratorem różnorodnych usług przetwarzania i przechowywania danych w chmurze. 

Przedstawione na webinarium Azure Stack HCI i Azure Arc. usługi ITPunkt dotyczące rozwiązań chmurowych:

Od kilku lat kładziemy bardzo duży nacisk na to, by wyjść do Państwa w roli partnera » as a service«, takiego partnera, który przeprowadzi państwa przez podróż do chmury”. – Jakub Kłoda o usługach dla klientów ITPunkt.

ITPunkt świadczy usługi związane z konsultacją, migracją oraz z utrzymywaniem, mając spore kompetencje w rozwiązaniach chmur prywatnych, chmur publicznych oraz chmur hybrydowych. ITPunkt specjalizuje się również w usługach związanych z bezpieczeństwem, dzięki którym nasi klienci mogą przesunąć odpowiedzialność z siebie na integratora ITPunkt. Oferujemy również monitorowanie, które jest usługą bardzo elastyczną – od rozwiązań onpremisowych przez rozwiązania cloudowe, semi-cloudowe do rozwiązań full-cloudowych, które są przez nas monitorowane, modyfikowane i optymalizowane. 

3 Etapy wdrożenia rozwiązania chmurowego Azure Stack HCI i Azure Arc z ITPunkt:

  • Analiza środowiska IT

Jest wymagana, by wybrać które rozwiązanie chmurowe można dostosować do Państwa środowiska IT. Jest niezbędna, by wszystko zostało przeprowadzone dobrze i rzetelnie. Badamy wydajność, którą klient ma obecnie, by zderzyć ją ze wskaźnikami, które jesteśmy w stanie zapewnić w rozwiązaniu chmurowym.

  • Projekt

Po wykonanej analizie dobieramy konkretne rozwiązanie. Przeprowadzamy Państwa przez ten proces, wspólnie omawiamy zagrożenia, ryzyka.

  • Testy akceptacyjne

Każdy świetny plan może bazować na błędnych założeniach, dlatego naszą naturalną metodą działania jest testowanie tego, co zostało zaproponowane. 

W tym etapie odpowiadamy na pytania:

-Czy spełniamy aspekty wydajnościowe?

-Czy spełniamy aspekty wysokiej dostępności?

-Czy jest projekt daje to, co klient chciał osiągnąć korzystając z dobrodziejstw chmury?

Projekt często wymaga pewnych poprawek i dostrojeń – pojawiają się problemy, tematy do optymalizacji, ale ITPunkt nie boi się powiedzieć głośno, że się one pojawiły! Dzięki temu wszelkie potencjalne błędy zostają wychwycone, naprawione lub przeprojektowane. A w ostatecznym rozrachunku projekt jest bardzo dobry i w pełni oddany na środowisku produkcyjnym.

Prelegenci webinarium Azure Stack HCI i Azure Arc:

– Jakub Kłoda – IT Architect, ITPunkt,

– Marcin Reichman – Microsoft Business Development Manager CEE, Dell EMC,

– Szymon Augustynski – Partner Technology Strategist, Microsoft.

Organizatorzy i Partnerzy Azure Stack HCI i Azure Arc:

Przeczytaj również

Image
Aktualności
Chmura hybrydowa wypiera chmurę publiczną i prywatną. Za nami konferencja o możliwościach Azure Stack HCI na Stadionie Narodowym w Warszawie!

17 marca br. na Stadionie PGE Narodowym odbyło się wydarzenie organizowane przez ITPunkt, Intel, Dell Technologies i Microsoft. Cztery technologiczne giganty połączyły siły, by porozmawiać o możliwościach innowacyjnego rozwiązania Azure Stack HCI.

azure stack hci
dell technologies
event
intel
itpunkt
microsoft
wydarzenie
20 marca 2023
Image
Aktualności
ITPunkt, Dell Technologies i Microsoft otwierają Centrum Kompetencyjne Azure Stack HCI

ITPunkt, dzięki współpracy z firmami Dell Technologies i Microsoft zbudowało Centrum Kompetencyjne Azure Stack HCI. Jego celem jest pokazanie klientom możliwości chmury hybrydowej Azure Stack HCI. Microsoft Azure jest liderem na światowym rynku przetwarzania danych w chmurze i zapewnia bogatą funkcjonalność platformy jako usługi (PaaS), zintegrowane produkty oprogramowania jako usługi (SaaS) oraz możliwości chmury hybrydowej. W Centrum Kompetencyjnym w Katowicach klienci będą mogli korzystać, weryfikować i testować to nowe rozwiązanie na rynku.

azure stack
azure stack hci
centrum kompetencyjne
event
itpunkt
katowice
microsoft
wydarzenie
16 grudnia 2022
Image
Aktualności
Do dwóch razy sztuka. Relacja z webinarium „Bezpieczeństwo danych IT (w) PUNKT z Dell Technologies” z 31.03!

O bezpieczeństwie danych nigdy za wiele, prawda? Z tego względu przygotowaliśmy drugą edycję webinarium organizowanego we współpracy z Dell Technologies. Tym razem do grona organizatorów dołączyła firma Microsoft ze swoim rozwiązaniem Microsoft Azure Stack HCI. Zapraszamy na relację z webinarium z 31 marca.

bezpieczeństwo danych
cyberbezpieczeństwo
cybersecurity
dell
webinar
webinarium
03 kwietnia 2023