ITPunkt partnerem webinarium Azure Stack HCI i Azure Arc – relacja z wydarzenia
08.11.22 odbyło się webinarium online pt. „Delivering mission-critical data capabilities in hybrid & multi-cloud with Azure Arc-enabled Data Services” organizowane przez Intel, Dell Technologies i Microsoft w partnerstwie z ITPunkt. Na spotkaniu prezentowane były możliwości przetwarzania i przechowywania danych w chmurze za pomocą rozwiązania Azure Stack HCI i Azure Arc.
Microsoft Azure jest liderem na światowym rynku przetwarzania danych w chmurze i zapewnia bogatą funkcjonalność platformy jako usługi (PaaS), zintegrowane produkty oprogramowania jako usługi (SaaS) oraz możliwości chmury hybrydowej. Oprogramowanie zapewnia różnorodne usługi, w tym obliczenia, analizy, przechowywanie i pracę w sieci. Użytkownicy mogą łączyć te usługi, aby opracować i skalować aplikacje lub uruchamiać istniejące aplikacje w chmurze.
Dodatkowo Microsoft ogłosił 12 października 2022 nową opcję licencjonowania Azure Stack HCI. Azure Stack HCI jest za $0 przy posiadaniu Windows Server DC z Software Assurance (licencja na wszystkie core-y fizyczne klastra). Co więcej, oprócz Azure Stack HCI, klient może otrzymać za darmo Azure Kubernetes Service (AKS), który do tej pory był za $24 za vCore za miesiąc (czyli sporo drożej niż sam Azure Stack HCI). Obecnie za 1 core fizyczny dostaje się licencję na 1 vCore.
Prelegentem webinarium po stronie ITPunkt był ekspert Jakub Kłoda – IT Architect, który przedstawił prezentację zatytułowaną „Multicloud System Integrator” z racji, że ITPunkt od wielu lat jest integratorem różnorodnych usług przetwarzania i przechowywania danych w chmurze.
Przedstawione na webinarium Azure Stack HCI i Azure Arc. usługi ITPunkt dotyczące rozwiązań chmurowych:
„Od kilku lat kładziemy bardzo duży nacisk na to, by wyjść do Państwa w roli partnera » as a service«, takiego partnera, który przeprowadzi państwa przez podróż do chmury”. – Jakub Kłoda o usługach dla klientów ITPunkt.
ITPunkt świadczy usługi związane z konsultacją, migracją oraz z utrzymywaniem, mając spore kompetencje w rozwiązaniach chmur prywatnych, chmur publicznych oraz chmur hybrydowych. ITPunkt specjalizuje się również w usługach związanych z bezpieczeństwem, dzięki którym nasi klienci mogą przesunąć odpowiedzialność z siebie na integratora ITPunkt. Oferujemy również monitorowanie, które jest usługą bardzo elastyczną – od rozwiązań onpremisowych przez rozwiązania cloudowe, semi-cloudowe do rozwiązań full-cloudowych, które są przez nas monitorowane, modyfikowane i optymalizowane.
3 Etapy wdrożenia rozwiązania chmurowego Azure Stack HCI i Azure Arc z ITPunkt:
- Analiza środowiska IT
Jest wymagana, by wybrać które rozwiązanie chmurowe można dostosować do Państwa środowiska IT. Jest niezbędna, by wszystko zostało przeprowadzone dobrze i rzetelnie. Badamy wydajność, którą klient ma obecnie, by zderzyć ją ze wskaźnikami, które jesteśmy w stanie zapewnić w rozwiązaniu chmurowym.
- Projekt
Po wykonanej analizie dobieramy konkretne rozwiązanie. Przeprowadzamy Państwa przez ten proces, wspólnie omawiamy zagrożenia, ryzyka.
- Testy akceptacyjne
Każdy świetny plan może bazować na błędnych założeniach, dlatego naszą naturalną metodą działania jest testowanie tego, co zostało zaproponowane.
W tym etapie odpowiadamy na pytania:
-Czy spełniamy aspekty wydajnościowe?
-Czy spełniamy aspekty wysokiej dostępności?
-Czy jest projekt daje to, co klient chciał osiągnąć korzystając z dobrodziejstw chmury?
Projekt często wymaga pewnych poprawek i dostrojeń – pojawiają się problemy, tematy do optymalizacji, ale ITPunkt nie boi się powiedzieć głośno, że się one pojawiły! Dzięki temu wszelkie potencjalne błędy zostają wychwycone, naprawione lub przeprojektowane. A w ostatecznym rozrachunku projekt jest bardzo dobry i w pełni oddany na środowisku produkcyjnym.
Prelegenci webinarium Azure Stack HCI i Azure Arc:
– Jakub Kłoda – IT Architect, ITPunkt,
– Marcin Reichman – Microsoft Business Development Manager CEE, Dell EMC,
– Szymon Augustynski – Partner Technology Strategist, Microsoft.
Organizatorzy i Partnerzy Azure Stack HCI i Azure Arc: