azure stack hci
dell technologies
event
intel
itpunkt
microsoft
wydarzenie
20 marca 2023
Time 2 minut czytania

Chmura hybrydowa wypiera chmurę publiczną i prywatną. Za nami konferencja o możliwościach Azure Stack HCI na Stadionie Narodowym w Warszawie!


17 marca br. na Stadionie PGE Narodowym odbyło się wydarzenie organizowane przez ITPunkt, Intel, Dell Technologies i Microsoft. Cztery technologiczne giganty połączyły siły, by porozmawiać o możliwościach innowacyjnego rozwiązania Azure Stack HCI.

Choć dbamy o to, by o usłudze Azure Stack HCI było głośno (utworzyliśmy nawet Centrum Kompetencyjne dla naszych partnerów), warto przypominać o jej funkcjach i korzyściach. Azure Stack HCI to chmura hybrydowa, czyli powstała na skutek integracji chmury prywatnej i publicznej. Takie połączenie w jeden system zwiększa bezpieczeństwo danych (również w przypadku awarii) i pozwala na płynną, niezakłóconą pracę. Rozwiązanie Azure Stack HCI skierowane jest do firm z sektora finansowego, medycznego i produkcyjnego oraz do instytucji publicznych. A co na jego temat mieli do powiedzenia nasi prelegenci? 

• Artur Bar i Joanna Janus z Intel opowiedzieli o strategii oraz procesorach Intel dedykowanych serwerom AX Dell EMC Azure Stack HCI.

• Krzysztof Wilk z Dell EMC zaprezentował serię serwerów AX Dell EMC przeznaczonych dla Azure Stack HCI wraz z opcjami NVMe i rozbudową.

• Marcin Baldy z ITPunkt omówili architekturę Azure Stack HCI i zaprezentowali Use Cases.

• Igor Sikorski z Microsoft zrobił przegląd nowych funkcjonalności Azure Stack HCI w Windows 2022, Azure Kubernetes Service, HA, a po przerwie na lunch upewnił nas w przekonaniu, że Azure Stack HCI to bezpieczne Datacenter Active. Na koniec połączył siły z Marcinem Baldy – panowie opowiedzieli o demo klastrze wysokiej dostępności w oparciu o hybrydowy Azure Stack HCI Cloud z On-Premises.

W około 6 godzin przekazaliśmy 95 uczestnikom wiedzę na temat bezpiecznego przetwarzania danych w modelu PaaS (Platforma as a Service), a to wszystko w iście sportowym otoczeniu wzmacniającym ducha… nauki.

Byłeś tam z nami? Podziel się swoimi wrażeniami w mediach społecznościowych i nie zapomnij o oznaczeniach @ITPunkt#ITPunkt!

Przeczytaj również

Image
Aktualności
Ekspert ITPunkt Jakub Kłoda prelegentem webinarium Azure Stack HCI i Azure Arc

Już 8 listopada (wtorek), o godz. 15:00, odbędzie się webinar na temat rozwiązań Azure Stack HCI oraz Azure Arc. Pełna nazwa wydarzenia to „Delivering mission-critical data capabilities in hybrid & multi-cloud with Azure Arc-enabled data services”.

azure arc
azure stack
azure stack hci
event
microsoft
webinarium
wydarzenie
04 listopada 2022
Image
Aktualności
ITPunkt partnerem webinarium Azure Stack HCI i Azure Arc – relacja z wydarzenia

08.11.22 odbyło się webinarium online pt. „Delivering mission-critical data capabilities in hybrid & multi-cloud with Azure Arc-enabled Data Services” organizowane przez Intel, Dell Technologies i Microsoft w partnerstwie z ITPunkt. Na spotkaniu prezentowane były możliwości przetwarzania i przechowywania danych w chmurze za pomocą rozwiązania Azure Stack HCI i Azure Arc.

azure arc
azure stack
azure stack hci
itpunkt
webinar
webinarium
09 listopada 2022
Image
Aktualności
ITPunkt, Dell Technologies i Microsoft otwierają Centrum Kompetencyjne Azure Stack HCI

ITPunkt, dzięki współpracy z firmami Dell Technologies i Microsoft zbudowało Centrum Kompetencyjne Azure Stack HCI. Jego celem jest pokazanie klientom możliwości chmury hybrydowej Azure Stack HCI. Microsoft Azure jest liderem na światowym rynku przetwarzania danych w chmurze i zapewnia bogatą funkcjonalność platformy jako usługi (PaaS), zintegrowane produkty oprogramowania jako usługi (SaaS) oraz możliwości chmury hybrydowej. W Centrum Kompetencyjnym w Katowicach klienci będą mogli korzystać, weryfikować i testować to nowe rozwiązanie na rynku.

azure stack
azure stack hci
centrum kompetencyjne
event
itpunkt
katowice
microsoft
wydarzenie
16 grudnia 2022