dell
dell ecs
dell isilon
dell technologies
macierze
15 lutego 2020
Time 2 minut czytania

Macierze Dell Isilon i Dell ECS


W ostatnich latach większość dokumentów źródłowych powstaje w wersji elektronicznej, a ich papierowe wersje są tylko kopiami. Skoro oryginalny jest zapis elektroniczny, to jak możemy zapewnić, że nasza dokumentacja nie zostanie zmanipulowana lub przypadkowo skasowana?

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi funkcjonalność WORM, pozwalającą na zabezpieczenie wybranych plików/obiektów przed nieautoryzowaną zmianą lub usunięciem. Macierze Dell Isilon i Dell ECS (liderzy rynku macierzy scale-out NAS i object wg Gartner 2019) są wyposażone w funkcję WORM, która pozwala na ochronę naszych zasobów zgodnie z certyfikacją SEC17a-4, będącą na całym świecie podstawą lokalnych regulacji w zakresie niezaprzeczalności danych. Dzięki temu macierze Dell Isilon i ECS mogą służyć jako niezaprzeczalny nośnik danych w systemach tzw. „trwałego nośnika” dla sektora finansowego i medycznego.

Funkcjonalność WORM SEC17-a4 w rozwiązaniach Dell Isilon i Dell ECS gwarantuje, że składowane dane są odporne na działania administratora, ataki typu Ransomware czy przypadkowe zmiany wprowadzane przez użytkownika. Pozwala w elastyczny sposób wprowadzać polityki czasu retencji dla wybrancyh danych w zależności od ich cyklu życia i procesów biznesowych organizacji. Rozwiązania Dell pozwalają również na tiering danych z zachowaniem retencji pomiędzy systemami Isilon i ECS oraz zachowanie retencji przy odnowieniu platformy sprzętowej. Tysiące klientów Dell na świecie oraz dziesiątki organizacji w Polsce korzystają już z tej funkcjonalności – w tym wiodące instytucje z sektora bankowego, rządowego i medycznego.