dell
dell technologies
infinity edge
wyświetlacz
xps 13
24 marca 2020
Time 2 minut czytania

Nowy model Dell XPS 13


Pierwszy na świecie wyświetlacz z technologią InfnityEdge zastosowaną na wszystkich czterech krawędziach, praktycznie bez ramek.

Zobacz wideo o Dell XPS 13:
https://www.youtube.com/watch?v=MZDbBrSDCqw

Charakterystyka

Wyposażony w imponujący wyświetlacz, szeroką klawiaturę, powiększony touchpad i mechanizm umożliwiający otwarcie jedną ręką, stanowi doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności. W produkcji komputera wykorzystano szlachetne i wytrzymałe materiały: frezowane aluminium, włókno węglowe, tkaninę z włókna szklanego oraz hartowane szkło Corning® Gorilla®. Dzięki nim mimo niewielkiej wagi XPS 13 jest nie tylko piękny, ale i niezwykle trwały.

Z myślą o użytkownikach, którym zależy na jak największej powierzchni monitora w możliwie najmniejszej obudowie, w XPS 13 Dell zastosował w technologię InfinityEdge, która sprawia, że ekran praktycznie nie ma ramek a notebook jest mniejszy i cieńszy niż modele produkowane wcześniej. Nowy wyświetlacz InfinityEdge ma proporcje boków 16:10, jest od poprzednich modeli o 25% jaśniejszy, a dzięki temu że sięga do wszystkich czterech krawędzi pokrywy ekranu jest też od nich o 6,8% większy. Nowy model, podobnie jak poprzednie, mieści aż 13,4-calowy wyświetlacz w zaledwie 11-calowej obudowie, która bez problemu mieści się na stoliku w samolocie.

Nowy XPS otrzymał certyfikat Projektu Athena oraz został wyposażony w mobilne procesory Intel® Core™ 10nm dziesiątej generacji, dzięki temu może pracować bez ładowania nawet przez 19 godzin.