bezpieczeństwo danych
cyberbezpieczeństwo
cybersecurity
dell
itpunkt
webinar
webinarium
27 marca 2023
Time 2 minut czytania

Relacja z webinarium „Bezpieczeństwo danych IT (w) PUNKT z Dell Technologies” z 24.03!


24 marca br. odbyło się nasze kolejne webinarium organizowane we współpracy z Dell Technologies. Tym razem porozmawialiśmy o szeroko pojętym bezpieczeństwie danych – nie zabrakło ciekawych prelekcji, praktycznych wskazówek i przemyśleń wartych wdrożenia.

Webinar poprowadził Marcin Rudziński z ramienia ITPunkt. Dyrektor naszego warszawskiego oddziału zadbał o dynamikę spotkania i dobrą atmosferę. 

Prelekcyjne wrota otworzył Rafał Szczypiorski swoim wystąpieniem „Czy wszystkie serwery są takie same? Wyróżniki platform serwerowych Dell Technologies”. Poznaliśmy nowe technologie i sposoby ich wykorzystania, jak również porozmawialiśmy o cyberbezpieczeństwie.

Kolejne wystąpienie to „Cyfrowy Bunkier – ostatnia linia obrony przed Ransomware” Daniela Olkowskiego. Ekspert z Dell Technologies opowiedział o rozwiązaniu o nazwie Cyfrowy Bunkier w kontekście ochrony danych przez atakami hakerskimi z użyciem szyfrowania.

Następnie przyszedł czas na Dariusza Klara i jego prelekcję „PowerStore – Trzy lata od premiery nowej macierzy”. Podsumowaliśmy wspólnie trzy lata obecności na rynku pamięci masowych macierzy. Darek odpowiedział również na pytania, co obecnie jest największym wyzwaniem w tej kwestii oraz jak rynek i macierz adaptuje się do nowych trendów technologicznych.

Jakub Kłoda z ITPunkt zaprezentował naszą usługę Aurora IaaS (Infrastructure as a Service). Omówił jej możliwości oraz podkreślił jej elastyczność do klienta, bo – cytując Kubę – jesteśmy partnerem, nie sprzedawcą

Jarosław Dankowski zakończył część prelekcyjną wystąpieniem „Technologia Dell Networking w środowisku IT naszych klientów”. Wyjaśnił, jak budować szybkie, wydajne i elastyczne sieci a przy tym otwarte na to, co przynosi rynek IT.

Na koniec spotkania odbył się konkurs dla uczestników, w którym do wygrania był różnorodny sprzęt firmy Dell.

4 godziny, 5 prelegentów, 76 uczestników i po jednym bonie dla każdego na pyszne.pl – tak w skrócie prezentuje się liczbowe podsumowanie spotkania!? A Ty co wyniosłeś dla siebie z tego webinaru?