bezpieczeństwo danych
cyberbezpieczeństwo
cybersecurity
dell
webinar
webinarium
03 kwietnia 2023
Time 2 minut czytania

Do dwóch razy sztuka. Relacja z webinarium „Bezpieczeństwo danych IT (w) PUNKT z Dell Technologies” z 31.03!


O bezpieczeństwie danych nigdy za wiele, prawda? Z tego względu przygotowaliśmy drugą edycję webinarium organizowanego we współpracy z Dell Technologies. Tym razem do grona organizatorów dołączyła firma Microsoft ze swoim rozwiązaniem Microsoft Azure Stack HCI. Zapraszamy na relację z webinarium z 31 marca.

Tradycyjnie prowadzącym całe wydarzenie został Marcin Rudziński (ITPunkt). Etap prelekcji rozpoczął Rafał Szczypiorski i jego „Czy wszystkie serwery są takie same? Wyróżniki platform serwerowych Dell Technologies”. Rafał opowiedział m.in. o takich kwestiach, jak cyberbezpieczeństwo, oszczędność zasobów i dopasowanie nowych technologii do tychże zasobów.

Kolejno gościliśmy „na antenie” Marcina Reichmana (Dell Technologies). Jego wystąpienie pt. „Azure stack HCI – klaster HCI w oparciu o technologię Microsoft i serwery AX” rozpoczęło rozważania na temat konfiguracji Azure Stack HCI. Lepiej wdrożyć to rozwiązanie jako samodzielny klaster HCI czy jako rozwiązanie hybrydowe łączące tradycyjny klaster HCI z chmurą publiczną Azure? Marcin wyjaśnił wady i zalety obu działań.

Następnie Kamil Grzesik (Dell Technologies) rozwinął temat Cyfrowego Bunkru. Co zrobić, gdy wróg w postaci hakera jest już „w środku” naszej infrastruktury? Na to pytanie odpowiada właśnie Cyfrowy Bankier. Co więcej, jego zadaniem jest niedopuszczanie owego wroga do środka już na samym początku.

Jarosław Dankowski i jego prelekcja „Technologia Dell Networking w środowisku IT naszych klientów” pokazała, jak budować szybkie, wydajne i elastyczne sieci, a przy tym otwarte na to, co przynosi rynek IT. Praktyczne case studies pełne ciekawych wniosków.

Część prelekcyjną zakończył Jakub Kłoda (ITPunkt). Podczas sesji przedstawił i omówił możliwości usługi Aurora Infrastructure as a Service. Podkreślił przy tym ogromną elastyczność rozwiązania dopasowaną do indywidualnego Partnera.

Na koniec spotkania odbył się konkurs dla uczestników, w którym do wygrania był różnorodny sprzęt firmy Dell.

4 godziny, 5 prelegentów, 95 uczestników (to o prawie 20 osób więcej niż ostatnio) i po jednym bonie dla każdego na pyszne.pl w ramach wirtualnego lunchu – tak w skrócie prezentuje się liczbowe podsumowanie spotkania. A Ty co wyniosłeś dla siebie z tego webinarium?