dell
dell technologies
HCI
klaster vxrail
vxrail
21 kwietnia 2020
Time 2 minut czytania

Klaster VxRail – tylko dwa węzły wystarczą, aby go uruchomić


Rozwiązania HCI (hiperkonwergencja) zyskują w ostatnim czasie na coraz większej popularności. Są to rozwiązania, które automatyzują tworzenie środowisk wirtualnych pod potrzeby dowolnych aplikacji, tak aby skupić się na tworzeniu aplikacji i maksymalnie uprościć i zautomatyzować dostęp do infrastruktury (procesor, pamięć, dyski).

Czym jest klaster VxRail?
VxRail jest w pełni zintegrowaną platformą do wirtualizacji środowisk obliczeniowych w oparciu o system Vmware. Urządzenie jest wstępnie skonfigurowane i pozwalające na szybką implementację środowiska wirtualnego definiowanego programowo (Software Defined Data Center). Dzięki zautomatyzowanemu systemowi zarządzania (VxRail Manager) uruchomienie w pełni działającego klastra obliczeniowego zajmie 30 min. (zamiast dni czy tygodni). Do niedawna wymogiem systemowym, aby uruchomić klaster obliczeniowy było posiadanie co najmniej 3 węzłów obliczeniowych (node). Od stycznia 2020 dostępna jest najnowsza wersja oprogramowania (VxRail v4.7.410), która pozwala na uruchomienie dwu nodowego klastra, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów inwestycyjnych dla pojedynczej lokalizacji (np. ROBO).

Dlaczego warto wybrać VxRail HCI Dell?
Software defined architecture – skonsolidowane procesory, pamięć, wirtualizator i zarządzanie
Integracja pełnego stosu z technologią VMware, zawierająca także VMware Cloud Foundation (VCF)
Jakość usług dla danych klasy Enterprise, niezawodność, bezpieczeństwo, dostępność razem z QoS
Automatyczna konfiguracji sieci (LAN) wraz Smart Fabric Services dla VxRail automatyzuje proces konfigurowania sieci LAN – maksymalne uproszczenie i przyspieszenie procesu implementacji
Pojedynczy punkt kontaktu dla obsługi serwisowej urządzeń i pełnego stosu oprogramowania (HW & SW)
Analytics Consulting Engine (ACE) automatyczne narzędzie monitorujące oraz analizujące pracę klastra z mechanizmami przewidywania niepożądanych zdarzeń (oparte o uczenie maszynowe – ML).

Informacje o Dell VxRail:

https://www.delltechnologies.com/
https://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/vmware-vxrail/pd


Zachęcamy również do zapoznania się z produktami Dell i rozwiązaniami Microsoft.