azure stack
azure stack hci
centrum kompetencyjne
event
itpunkt
katowice
microsoft
wydarzenie
16 grudnia 2022
Time 3 minut czytania

ITPunkt, Dell Technologies i Microsoft otwierają Centrum Kompetencyjne Azure Stack HCI


ITPunkt, dzięki współpracy z firmami Dell Technologies i Microsoft zbudowało Centrum Kompetencyjne Azure Stack HCI. Jego celem jest pokazanie klientom możliwości chmury hybrydowej Azure Stack HCI. Microsoft Azure jest liderem na światowym rynku przetwarzania danych w chmurze i zapewnia bogatą funkcjonalność platformy jako usługi (PaaS), zintegrowane produkty oprogramowania jako usługi (SaaS) oraz możliwości chmury hybrydowej. W Centrum Kompetencyjnym w Katowicach klienci będą mogli korzystać, weryfikować i testować to nowe rozwiązanie na rynku.

Wiele klientów czekało na powstanie Centrum Kompetencyjnego, a sam CEO ITPunktu, Łukasz Szulik mówi: „[…] jesteśmy w stanie pokazać naszym klientom, jak szybkie stabilne i skalowane jest to rozwiązanie.

Przedstawiciel wieloletniego partnera ITPunkt, Krzysztof Janowski z Dell Technologies zapewnia o dużych wysokich kompetencjach naszej firmy w wdrażaniu tego rozwiązania u klientów:
Rozwiązania Azure Stack HCI dostarczone przez firmę Dell Technologies do partnera z bardzo wysokimi kompetencjami ITPunkt, zaowocowało zbudowaniem centrum kompetencyjnym. Zachęcamy was wszystkich do korzystania, weryfikowania, jak również testowania tego rozwiązania, z uwagi na fakt, że jest to dość nowe rozwiązanie obecnie na naszym rynku. A z drugiej strony patrząc przez pryzmat kompetencji, jakości i inspiracji, którą dostarcza ITPunkt, warto z tego rozwiązania korzystać.” 

Czym jest chmura hybrydowa Azure Stack HCI?

To rozwiązanie, które pozwala na połączenie w jeden system zarządzania lokalnej infrastruktury serwerów oraz działających tam systemów i aplikacji z zasobami dostępnymi w ramach chmury obliczeniowej. Integracja chmury prywatnej i publicznej daje możliwość wydzielenia środowisk wraz z separacją i zabezpieczeniem danych zgodnie z potrzebami klienta. Dane, które wymagają większej ochrony, gdzie aspekt bezpieczeństwa jest bardzo ważny, można przechowywać lokalnie, a część chmurowa może stanowić miejsce na przechowywanie kopii bezpieczeństwa, będąc jednocześnie alternatywnym środowiskiem pracy w przypadku awarii.

Dla kogo jest chmura hybrydowa Azure Stack HCI?

Jest to rozwiązanie zarówno dla firm sektora finansowego, medycznego, produkcyjnego, jak i dla instytucji publicznych. Rozwiązania oparte o Azure Stack HCI daje klientom gwarancję szybszej dostępności usługi, a dzięki dedykowanej infrastrukturze większe bezpieczeństwo.

Nowa opcja licencjonowania Azure Stack HCI

Microsoft 12 października 2022 ogłosił nową opcję licencjonowania Azure Stack HCI. Azure Stack HCI jest za $0 przy posiadaniu Windows Server DC z Software Assurance (licencja na wszystkie core-y fizyczne klastra). Co więcej, oprócz Azure Stack HCI, klient może otrzymać za darmo Azure Kubernetes Service (AKS), który do tej pory był za $24 za vCore za miesiąc (czyli sporo drożej niż sam Azure Stack HCI). Obecnie za 1 core fizyczny dostaje się licencję na 1 vCore.

Centrum Kompetencyjne Azure Stack HCI

Skontaktuj się z nami w sprawie Centrum Kompetencyjnego Azure Stack HCI

E-mail: azurestackhci@itpunkt.pl,

Centrum Kompetencyjne HCI w ITPunkt, ul. Wandy 18A,40-322 Katowice. 

Partnerzy Centrum Kompetencyjnego Azure Stack HCI

Przeczytaj również

Image
Aktualności
Ekspert ITPunkt Jakub Kłoda prelegentem webinarium Azure Stack HCI i Azure Arc

Już 8 listopada (wtorek), o godz. 15:00, odbędzie się webinar na temat rozwiązań Azure Stack HCI oraz Azure Arc. Pełna nazwa wydarzenia to „Delivering mission-critical data capabilities in hybrid & multi-cloud with Azure Arc-enabled data services”.

azure arc
azure stack
azure stack hci
event
microsoft
webinarium
wydarzenie
04 listopada 2022
Image
Aktualności
ITPunkt partnerem webinarium Azure Stack HCI i Azure Arc – relacja z wydarzenia

08.11.22 odbyło się webinarium online pt. „Delivering mission-critical data capabilities in hybrid & multi-cloud with Azure Arc-enabled Data Services” organizowane przez Intel, Dell Technologies i Microsoft w partnerstwie z ITPunkt. Na spotkaniu prezentowane były możliwości przetwarzania i przechowywania danych w chmurze za pomocą rozwiązania Azure Stack HCI i Azure Arc.

azure arc
azure stack
azure stack hci
itpunkt
webinar
webinarium
09 listopada 2022
Image
Aktualności
Chmura hybrydowa wypiera chmurę publiczną i prywatną. Za nami konferencja o możliwościach Azure Stack HCI na Stadionie Narodowym w Warszawie!

17 marca br. na Stadionie PGE Narodowym odbyło się wydarzenie organizowane przez ITPunkt, Intel, Dell Technologies i Microsoft. Cztery technologiczne giganty połączyły siły, by porozmawiać o możliwościach innowacyjnego rozwiązania Azure Stack HCI.

azure stack hci
dell technologies
event
intel
itpunkt
microsoft
wydarzenie
20 marca 2023