cyberbezpieczeństwo
cybersecurity
dyrektywa NIS2
FaaS
fortianalyzer
19 czerwca 2024
Time 3 minut czytania

FortiAnalyzer a dyrektywa NIS2. Jak to narzędzie może pomóc Ci w przestrzeganiu nowych przepisów?


Znowelizowana dyrektywa NIS2 wchodzi w życie już 18 października 2024. Wszystkie informacje na jej temat, takie jak kogo dotyczy, co dokładnie podlega wdrożeniu czy jakie kary przewidywane są za brak jej właściwej implementacji umieściliśmy w tym artykule. Dziś porozmawiamy sobie na temat zależności między NIS2 i rozwiązaniem FortiAnalyzer, czyli w jaki sposób może pomóc w rzetelnym dostosowaniu się do zmienionych wymogów.

FortiAnalyzer jest narzędziem od firmy Fortinet, które dostarcza zaawansowane możliwości zarządzania logami, analizowania i raportowania danych związanych z bezpieczeństwem sieciowym. Jest odpowiednie dla każdego rodzaju instytucji bez względu na jej wielkość. Jakie zależności można zauważyć pomiędzy dyrektywą NIS2 a usługą FortiAnalyzer?

1. Monitorowanie i analiza zagrożeń

Rozwiązanie FortiAnalyzer dostarcza narzędzia do monitorowania i analizy zagrożeń sieciowych w czasie rzeczywistym. To może pomóc organizacjom w szybkim identyfikowaniu oraz neutralizowaniu potencjalnych ataków, zgodnie z wytycznymi dyrektywy NIS2 dotyczącymi proaktywnego zarządzania ryzykiem.

2. Zarządzanie incydentami

Dyrektywa NIS2 wymaga, aby organizacje miały zdolność do zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa. FortiAnalyzer oferuje funkcje, które umożliwiają śledzenie, analizowanie i reagowanie na incydenty, co jest kluczowe dla spełnienia tych wymagań.

3. Raportowanie i audyt

Dyrektywa NIS2 żąda regularnego raportowania o stanie bezpieczeństwa oraz zgłaszania poważnych incydentów. FortiAnalyzer umożliwia tworzenie szczegółowych raportów oraz przeprowadzanie audytów zgodnie z wymogami nowej wersji.

4. Zarządzanie danymi logów

Dyrektywa NIS2 kładzie duży nacisk na zbieranie i analizę danych logów w celu identyfikacji i reagowania na zagrożenia. FortiAnalyzer centralizuje i analizuje logi z różnych źródeł w Sieci, co pomaga w szybkim wykrywaniu i reagowaniu na incydenty.

5. Integracja z innymi narzędziami bezpieczeństwa

FortiAnalyzer integruje się z innymi produktami Fortinet i tworzy kompleksowy ekosystem skupiający się wokół cyberbezpieczeństwa. To może pomóc organizacjom w budowaniu zintegrowanego podejścia do tej dziedziny IT, co jest zgodne z holistycznym podejściem promowanym przez dyrektywę NIS2.

Dyrektywa Nis2
Podsumowanie

FortiAnalyzer może wspierać organizacje w spełnianiu wymagań dyrektywy NIS2. Zawdzięcza to zaawansowanej analizie, monitorowaniu, raportowaniu oraz zarządzaniu incydentami bezpieczeństwa w ramach jednej infrastruktury sieciowej. Integracja tych wszystkich funkcji w obrębie jednej platformy pomaga w uproszczeniu i usprawnieniu procesów związanych z cyberbezpieczeństwem i eliminuje pojawiające się wątpliwości w tej kwestii.

W ITPunkt oferujemy narzędzie Aurora FaaS, czyli FortiAnalyzer as a Service, które będzie Twoim sprzymierzeńcem w implementacji dyrektywy NIS2. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Skontaktuj się z nami na handel@itpunkt.pl! Chętnie pomożemy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania!

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image