Person ITPunkt
dell
Dell EMC PowerStore
16 sierpnia 2021
Time 4 minut czytania

Macierze Dell EMC PowerStore w pigułce. Część 1: cechy produktu

Person ITPunkt

Wyzwania, jakie są obecnie stawiane przed zespołami IT w zakresie obsługi baz danych przez biznes, to już nie tylko konieczność obsługi skomplikowanych zbiorów danych niezależnie od miejsca tworzenia, ale również prostota i elastyczność w korzystaniu z takich rozwiązań. Ogromne ilości danych korporacyjnych powinny mieć zapewniony tak samo łatwy dostęp do nich, bez względu na miejsce magazynowania – lokalnie czy w chmurze. Ponadto powinny cechować się wysoką elastycznością operacyjną i możliwością integracji z już funkcjonującymi systemami zarządzania. Odpowiedzią na te potrzeby jest nowoczesna pamięć masowa Dell EMC PowerStore, która ze swoją architekturą wprowadza usługi w zakresie obróbki cyfrowych zbiorów danych na zupełnie nowy poziom.

Podstawowe cechy macierzy Dell EMC PowerStore

Macierze PowerStore wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne z zakresu pamięci masowej, a ich wydajność jest wzbogacona dodatkowymi usługami i możliwością integracji z istniejącymi środowiskami. Do najważniejszych cech macierzy PowerStore zaliczyć należy:

 • inteligentne i elastyczne zorientowanie na dane;
 • szybkość obsługi poprzez uruchamianie zwirtualizowanych obciążeń bezpośrednio na macierzy;
 • możliwość rozszerzania lub uzupełniania już istniejących architektur i środowisk, w tym VMware.

Jakie rozwiązania zostały zastosowane w macierzach Dell EMC PowerStore i jakie korzyści mogą z nich czerpać użytkownicy? Warto przybliżyć najważniejsze elementy całej platformy.

Obsługa danych na najwyższym poziomie

Macierze PowerStore, jak na pamięci masowe typu midrange, cechują się ponadprzeciętnymi osiągnięciami w zakresie obsługi danych. Warto podkreślić podstawowe z nich:

 • wydajność – pamięć typu NVMe1 zapewniają względem tradycyjnych macierzy all flash aż 7-krotnie większą wydajność przy 3-krotnie krótszym czasie odpowiedzi;
 • obciążenia – zunifikowana architektura pozwala na szeroki zakres obsługi wieloprotokołowych środowisk, takich jak: woluminy fizyczne, wirtualne, kontenery i zwykłe pliki tworzące bazy danych. Takie upraszczanie infrastruktury, to minimalizacja jej kosztów;
 • skalowanie – wydajność i oraz pojemność mogą być niezależnie od siebie, w prosty sposób modyfikowane;
 • efektywność – funkcja redukcji danych pozwala uzyskać efektywność na poziomie 4:1.

Inteligentne wsparcie

PowerStore poza ponadprzeciętną wydajnością i skalowaniem zapewnia także wyjątkową automatyzację obsługi, co pozwala na szybkie uruchamianie usług przy zniwelowanych czynnościach administracyjnych. Najważniejsze rozwiązania w tym zakresie to:

 • infrastruktura zaprojektowana w sposób programowalny;
 • autonomia urządzeń zapewniona przez algorytmy uczenia maszynowego;
 • inteligentna analityka monitorująca bieżące procesy celem zwiększenia ich efektywności względem zmieniających się potrzeb.

Gotowość do dostosowania

Wśród rewolucyjnych rozwiązań zastosowanych w PowerStore, czyli pamięci masowej klasy średniej, podkreślić należy również zastosowanie takich funkcji, które umożliwiają rozwijać infrastrukturę w ślad za rozwojem biznesu. Możliwość dostosowania PowerStore to przede wszystkim:

 • elastyczność architektury – zapewniona w kontenerowym oparciu oprogramowania (PowerStoreOS), to szybki dostęp do mikroserwisów i nowych funkcjonalności.
 • elastyczność wdrożeń – każdy element systemu można w łatwy sposób modernizować;
 • elastyczność użytkowania – modele pay-per-use oraz aktualizacje typu data-in-place pozwalają na użytkowanie wg. rzeczywistych potrzeb i zapewniają bezpieczeństwo inwestycji.

Macierze Dell EMC PowerStore zapewniają łatwą aktualizację oraz możliwość rozbudowania niemal każdej infrastruktury IT. Rozwiązania technologiczne nowej generacji znajdują swoje zastosowanie niezależnie od rodzaju środowiska – od tradycyjnych sieci czy serwerów, przez środowiska hiperkonwergentne, aż po infrastrukturę typu Multi-Cloud. Wydajność, inteligentne wsparcie oraz elastyczność to cechy, które sprawiają, że inwestycja w PowerStore jest inwestycją w przyszłość w przystępnej cenie macierzy typu midrange. Mineit.pl oferuje poszczególne modele macierzy PowerStore w intuicyjnym konfiguratorze, gwarantującym dostosowanie produktu do rzeczywistych potrzeb inwestora.

Macierz PowerStore możesz skonfigurować tutaj: https://app.mineit.pl/konfigurator/#/macierze-dell-emc-storage/macierze-powerstore

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image