Person ITPunkt
dell
dell emc
Dell PowerEdge
24 listopada 2021
Time 4 minut czytania

Nowe serwery Dell 15 generacji z procesorami Intel

Person ITPunkt

Na liście odświeżonej oferty serwerów Dell 15. generacji uplasowało się aż 17 modeli. Podczas ich tworzenia firma Dell skupiła się przede wszystkim na ulepszeniach, które są częścią proekologicznej strategii marki. Nowe rozwiązania  przyczyniły się do rozważnego planowania produkcji, a jednocześnie nie straciły na efektywności i skuteczności działania. W odświeżonej ofercie znalazły się m.in.: serwery wyposażone w procesory 3 generacji Intel Xeon Scalable – Dell EMC PowerEdge C6520, MX750c, R750, R750xa oraz R60. Sprawdźmy ich wszystkie możliwości! 


Czym wyróżnia się serwer Dell EMC PowerEdge C6520? 


Dell EMC PowerEdge C6520 to przede wszystkim sprawnie działający i niezwykle wydajny serwer, który charakteryzuje się dużą mocą obliczeniową. Został zaprojektowany z myślą o obsłudze dynamicznych rozwiązań biznesowych w niewielkiej obudowie 2U. Serwer obsługuje 8 kanałów pamięci/CPU i aż do 16 modułów DDR4 DIMM, osiągając prędkość 3200 MT/s DIMM. Warto mieć na uwadze, że serwer Dell EMC PowerEdge C6520 maksymalizuje wydajność dzięki 4 dwuprocesorowym węzłom obliczeniowym. To idealne rozwiązanie dla serwerów do hiperskalowania obciążeń obliczeniowych, które wymagają wysokiej skalowalności. 


Dell EMC PowerEdge MX750c – z myślą o innowacji


Na liście nowej oferty Dell znalazł się również serwer Dell EMC PowerEdge MX750c
, będący dodatkiem do ekosystemu infrastruktury kinetycznej PowerEdge MX. Obsługuje 32 gniazda DDR4 DIMM i do sześciu 2,5-calowych dysków SAS/SATA (HDD/SDD) lub Express Flash NVMe PCIe SSD. Do jakich zadań sprawdzi się serwer Dell EMC PowerEdge MX750c? To idealne rozwiązanie dla organizacji:

  • którym zależy na wydajności w zakresie wirtualizacji, kontenerów czy analityki baz danych,
  • zaangażowanych w temat realizacji wizji Dell EMC,
  • które zainwestowały w PowerEdge MX i potrzebują najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie pamięci, obliczeń, czy operacji wejścia/wyjścia. 

Dzięki zintegrowanym funkcjom serwer umożliwia planowanie aktualizacji, a także intuicyjną konfigurację i wdrożenie. W tym miejscu warto również zwrócić uwagę na fakt, że serwer Dell EMC PowerEdge MX750c został zaprojektowany w oparciu o cyberodporną architekturę, która zapewnia bezpieczeństwo na każdym etapie cyklu życia urządzenia. 


Dell EMC PowerEdge R750 – niezwykle wydajny serwer klasy korporacyjnej 


Serwer Dell EMC PowerEdge R750 znalazł swoje zastosowanie głównie w obsłudze i standaryzacji centrów danych na szerokim zakresie obciążeń, włączając w to: bazy i analitykę danych, korporacyjne systemy informatyczne, rozbudowaną pamięć masową, obsługę procesorów graficznych czy wysokowydajne obliczenia (HPC). Dla zapewnienia bezpieczeństwa oprogramowania sprzętowego, podpisuje się pakiet oprogramowania. System lockdown zapobiega natomiast nieautoryzowanym zmianom konfiguracji. 


Dell EMC PowerEdge R750xa – serwery dedykowane nowo powstającym obciążeniom roboczym 


Nowy serwer Dell EMC PowerEdge R750xa sprawdzi się idealnie podczas szkoleń i konferencji AI-ML/DL, czy obliczeń o wysokiej wydajności i środowiska wirtualizacji. Dwuprocesorowy serwer wymaga montażu w szafie serwerowej o wysokości 2U, dzięki czemu zapewni wysoką wydajność nawet w przypadku najbardziej wymagających obciążeń GPU.  PowerEdge R750xa obsługuje PCIe Gen 4 oraz do 8 dysków SAS/SATA SSD lub NVMe. Korzystanie z serwera zapewnia stworzenie bezpiecznego, zintegrowanego środowiska pracy, co może mieć pozytywny wpływ na rozwój firmy.


Dell EMC PowerEdge R650 – postaw na wysoką wydajność 


Ostatnią pozycją w tym zestawieniu jest Dell EMC PowerEdge R650, czyli serwer w obudowie 1U, wyposażony w skalowalne procesory Intel® Xeon® 3. generacji.
 Warto zaznaczyć, że serwer przeznaczony jest głównie do działań z zakresu obsługi obciążeń dotyczących optymalizacji wydajności czy gęstości centrów danych.  PowerEdge R650 obsługuje 8 kanałów pamięci na każdy procesor, a także do 32 modułów DDR4 DIMM o prędkości 3200 MT/s. Co więcej, serwer umożliwia współpracę między pracą człowieka a możliwościami, które stwarza system. W przypadku tego rozwiązania możliwa jest integracja serwera z narzędziami takimi jak: VMware, ServiceNow, Microsoft, czy Ansible, zachowując przy tym najwyższy stopień bezpieczeństwa. 

Serwery Dell 15. generacji weszły do globalnej sprzedaży w maju 2021 roku. Sprawdź nowe technologie zastosowane w serwerach i poznaj urządzenia zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju. Jedno jest pewne, serwery Dell 15.generacji realnie usprawnią codzienne działania, okazując się optymalnym rozwiązaniem!

Zapraszamy do zapoznania się z naszym konfiguratorem systemów Dell. 

Przeczytaj również

Image
Artykuły eksperckie
Najnowsza 15 generacja serwerów Dell – poznaj wszystkie funkcjonalności

Firma Dell zdecydowała się na odświeżenie swojej oferty serwerów PowerEdge. W praktyce oznacza to aż 17 nowych modeli serwerów 15. generacji wyposażonych w procesory  3. Generacji AMD lub skalowalne procesory 3. Generacji Intel Xeon. To rozwiązanie, które zapewnia ponadprzeciętną wydajność, większą efektywność infrastruktury IT, a także gwarantuje ochronę i wysoki stopień bezpieczeństwa.

Dell PowerEdge
serwer
serwery Dell
07 lipca 2021
Image
Artykuły eksperckie
Nowości w ofercie Dell – serwery PowerEdge 15 generacji

Dell, jako znana i ceniona na całym świecie marka, stale poszerza swój asortyment i dostosowuje oferowane rozwiązania do możliwości nowych technologii. Dotyczy to także serwerów EMC PowerEdge, których odświeżona linia modeli R750xs, R650xs, R550, R450 oraz PowerEdge XR11 i XR12 o wzmocnionej konstrukcji, jest dostępna od drugiego kwartału 2021 roku. Jakie możliwości oferują najnowsze produkty Dell?

dell
Dell PowerEdge
29 września 2021
Image
Artykuły eksperckie
Intel® Xeon® CPU w pigułce. Część 1: funkcjonalności procesora

Rozwój technologii doprowadził do obecnego momentu, w którym w każdej sekundzie światowe serwery przetwarzają terabajty danych. Zadania z tym związane, zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji oraz analizy danych sprawiają, że serwery muszą być coraz bardziej sprawne i wydajne. Innowacyjne rozwiązania w tym zakresie proponuje firma Intel, która do serwerów ze skalowalnymi procesorami Intel® Xeon® trzeciej generacji wprowadziła pionierskie idee.

intel
intel xeon
20 października 2021

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image