Nowe serwery Dell 15 generacji z procesorami Intel
Na liście odświeżonej oferty serwerów Dell 15. generacji uplasowało się aż 17 modeli. Podczas ich tworzenia firma Dell skupiła się przede wszystkim na ulepszeniach, które są częścią proekologicznej strategii marki. Nowe rozwiązania przyczyniły się do rozważnego planowania produkcji, a jednocześnie nie straciły na efektywności i skuteczności działania. W odświeżonej ofercie znalazły się m.in.: serwery wyposażone w procesory 3 generacji Intel Xeon Scalable – Dell EMC PowerEdge C6520, MX750c, R750, R750xa oraz R60. Sprawdźmy ich wszystkie możliwości!
Czym wyróżnia się serwer Dell EMC PowerEdge C6520?
Dell EMC PowerEdge C6520 to przede wszystkim sprawnie działający i niezwykle wydajny serwer, który charakteryzuje się dużą mocą obliczeniową. Został zaprojektowany z myślą o obsłudze dynamicznych rozwiązań biznesowych w niewielkiej obudowie 2U. Serwer obsługuje 8 kanałów pamięci/CPU i aż do 16 modułów DDR4 DIMM, osiągając prędkość 3200 MT/s DIMM. Warto mieć na uwadze, że serwer Dell EMC PowerEdge C6520 maksymalizuje wydajność dzięki 4 dwuprocesorowym węzłom obliczeniowym. To idealne rozwiązanie dla serwerów do hiperskalowania obciążeń obliczeniowych, które wymagają wysokiej skalowalności.
Dell EMC PowerEdge MX750c – z myślą o innowacji
Na liście nowej oferty Dell znalazł się również serwer Dell EMC PowerEdge MX750c, będący dodatkiem do ekosystemu infrastruktury kinetycznej PowerEdge MX. Obsługuje 32 gniazda DDR4 DIMM i do sześciu 2,5-calowych dysków SAS/SATA (HDD/SDD) lub Express Flash NVMe PCIe SSD. Do jakich zadań sprawdzi się serwer Dell EMC PowerEdge MX750c? To idealne rozwiązanie dla organizacji:
- którym zależy na wydajności w zakresie wirtualizacji, kontenerów czy analityki baz danych,
- zaangażowanych w temat realizacji wizji Dell EMC,
- które zainwestowały w PowerEdge MX i potrzebują najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie pamięci, obliczeń, czy operacji wejścia/wyjścia.
Dzięki zintegrowanym funkcjom serwer umożliwia planowanie aktualizacji, a także intuicyjną konfigurację i wdrożenie. W tym miejscu warto również zwrócić uwagę na fakt, że serwer Dell EMC PowerEdge MX750c został zaprojektowany w oparciu o cyberodporną architekturę, która zapewnia bezpieczeństwo na każdym etapie cyklu życia urządzenia.
Dell EMC PowerEdge R750 – niezwykle wydajny serwer klasy korporacyjnej
Serwer Dell EMC PowerEdge R750 znalazł swoje zastosowanie głównie w obsłudze i standaryzacji centrów danych na szerokim zakresie obciążeń, włączając w to: bazy i analitykę danych, korporacyjne systemy informatyczne, rozbudowaną pamięć masową, obsługę procesorów graficznych czy wysokowydajne obliczenia (HPC). Dla zapewnienia bezpieczeństwa oprogramowania sprzętowego, podpisuje się pakiet oprogramowania. System lockdown zapobiega natomiast nieautoryzowanym zmianom konfiguracji.
Dell EMC PowerEdge R750xa – serwery dedykowane nowo powstającym obciążeniom roboczym
Nowy serwer Dell EMC PowerEdge R750xa sprawdzi się idealnie podczas szkoleń i konferencji AI-ML/DL, czy obliczeń o wysokiej wydajności i środowiska wirtualizacji. Dwuprocesorowy serwer wymaga montażu w szafie serwerowej o wysokości 2U, dzięki czemu zapewni wysoką wydajność nawet w przypadku najbardziej wymagających obciążeń GPU. PowerEdge R750xa obsługuje PCIe Gen 4 oraz do 8 dysków SAS/SATA SSD lub NVMe. Korzystanie z serwera zapewnia stworzenie bezpiecznego, zintegrowanego środowiska pracy, co może mieć pozytywny wpływ na rozwój firmy.
Dell EMC PowerEdge R650 – postaw na wysoką wydajność
Ostatnią pozycją w tym zestawieniu jest Dell EMC PowerEdge R650, czyli serwer w obudowie 1U, wyposażony w skalowalne procesory Intel® Xeon® 3. generacji. Warto zaznaczyć, że serwer przeznaczony jest głównie do działań z zakresu obsługi obciążeń dotyczących optymalizacji wydajności czy gęstości centrów danych. PowerEdge R650 obsługuje 8 kanałów pamięci na każdy procesor, a także do 32 modułów DDR4 DIMM o prędkości 3200 MT/s. Co więcej, serwer umożliwia współpracę między pracą człowieka a możliwościami, które stwarza system. W przypadku tego rozwiązania możliwa jest integracja serwera z narzędziami takimi jak: VMware, ServiceNow, Microsoft, czy Ansible, zachowując przy tym najwyższy stopień bezpieczeństwa.
Serwery Dell 15. generacji weszły do globalnej sprzedaży w maju 2021 roku. Sprawdź nowe technologie zastosowane w serwerach i poznaj urządzenia zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju. Jedno jest pewne, serwery Dell 15.generacji realnie usprawnią codzienne działania, okazując się optymalnym rozwiązaniem!
Zapraszamy do zapoznania się z naszym konfiguratorem systemów Dell.