branża
event
it
konwent
ogólnopolski konwent informatyków
25 maja 2023
Time 2 minut czytania

Ogólnopolski Konwent Informatyków 2023 przeszedł do historii! [relacja]


Za nami tegoroczny Ogólnopolski Konwent Informatyków. Wydarzenie odbyło się 22 i 23 maja w hotelu Magellan Business&Spa w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim. Naszą firmę reprezentowała mocna delegacja: Aureliusz Klimek i Tomasz Kosatka. Jak zwykle mogliśmy liczyć na mnóstwo inspirujących prelekcji i networkingu.

W harmonogramie można było znaleźć wiele wystąpień poruszających tematykę IT w administracji. Pierwszego dnia odbyło się aż 13 ciekawych prelekcji, m.in. Karol Dowgiało z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozpoczął część szkoleniową wystąpieniem o nowych funkcjonalnościach w aplikacji mObywatel. Z kolei Sławomir Szmulik ze Szpitala MSWiA zakończył dzień prelekcją pt. „Nie jest dobrze, czyli rok z CHARLIE-CRP”.

Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, wysłuchaliśmy prelekcji Marka Krupy pt. „Bezpieczeństwo środowiska Windows Server 2022 oraz Windows 11”. W sumie tego dnia odbyło się 7 prelekcji, co łącznie daje liczbę 20! Na koniec posłuchaliśmy o zaletach i wyzwaniach wdrożenia systemu do zarządzania komputerami i majątkiem w urzędzie. Ciekawych informacji na ten temat dowiedzieliśmy się od Michała Gomółki i Krystyny Figielskiej. Drugi dzień zakończono podsumowaniem całego wydarzenia oraz rozdaniem nagród.

Nie zabrakło również inspirujących spotkań przy stanowisku ITPunkt x Dell Technologies (a także podczas jego rozkładania :)). Dziękujemy, że byliście z nami przez te dwa dni!