Person Piotr Gigoń
MINEIT
11 sierpnia 2020
Time 5 minut czytania

Zalety konfiguratora MineIT. Dlaczego warto go wybrać?

Person Piotr Gigoń

Wybór odpowiedniego rozwiązania IT dla swojej firmy, może wydawać się procesem trudnym i nierzadko takim właśnie jest. Na szczęście istnieją narzędzia, które mogą to ułatwić w sposób szybki i wygodny. Przed Wami mineIT – konfigurator serwerów, macierzy, przełączników i innych produktów z rodziny Dell Technologies.

Kupowanie czegokolwiek – czy będzie to smartfon, para butów czy serwer – zawsze zaczyna się od tego samego punktu: potrzeby. Potrzebę może wywołać rozbity ekran telefonu, chęć rozpoczęcia treningów biegowych, albo rozszerzenie działalności firmy, ale naprawdę ważny jest fakt, że zwykle można ją zaspokoić na kilka różnych sposobów. Można postanowić być oszczędnym, zgadzając się na nieco gorszy produkt, albo zdecydować, że najważniejsze są możliwości, wygoda czy estetyka. Można wybrać produkt, który uznamy za perspektywiczny, oferujący więcej, niż w tej chwili potrzebujemy, albo taki, który po prostu spełnia nasze wymagania, oszczędzając sobie zbędnych kosztów. Wszystkie te opcje wymagają przemyślenia i większość z nas planując jakikolwiek ważny zakup poświęca sporo czasu właśnie na poszukiwaniu optymalnego wyboru. Produktu, który w najlepszy sposób zaspokoi naszą potrzebę. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić najważniejsze zalety konfiguratora MineIT.


zalety konfiguratora mineit

Z pewnością znacie to z własnego doświadczenia i wiecie, co jest największą przeszkodą w podjęciu właściwej decyzji. Tak, to brak informacji. Nie da się podejmować decyzji, nie mając pewności co do cech, funkcji, możliwości czy wreszcie ceny produktu. Rozumiemy to doskonale. Nie sprzedajemy smartfonów i butów do biegania, ale postanowiliśmy ułatwić Wam życie w zakresie naszej specjalności, infrastruktury IT i dlatego uruchomiliśmy Konfigurator mineIT, w którym szybko i wygodnie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje dotyczące serwerów, macierzy, przełączników i innych produktów z rodziny firmy Dell Technologies.

Każdy popełnia błędy, ale niektórzy nie muszą się tym przejmować

Tym, co czyni Konfigurator mineIT narzędziem nie tylko potężnym, ale także przystępnym i łatwym w obsłudze, jest ukrywająca się za intuicyjnym interfejsem logika. Żeby uwolnić klienta od konieczności uważnego sprawdzania specyfikacji każdego komponentu i żmudnego dobierania opcji w taki sposób, żeby nie doprowadzić do żadnych konfliktów, ani nie stworzyć konfiguracji, których fizycznie nie da się zbudować, albo nie będą działać, Konfigurator po prostu nie pozwala zestawiać niepasujących elementów. Silnik logiczny sprawdza, ile modułów pamięci RAM może zostać obsłużonych i blokuje możliwość dodawania kolejnych, kiedy wartość graniczna zostanie osiągnięta. Podczas konfiguracji poziomu RAID podpowiada, że do wykorzystania właśnie ustawianej opcji potrzebna będzie liczba dysków nie mniejsza niż… Słowem, pozwala sprawdzić nie tylko, ile kosztowałaby taka konfiguracja przykładowego serwera, jaką mamy w głowie, ale też, czy jest ona w ogóle możliwa. Ta funkcja stanowi ogromne ułatwienie i pozwala skupić się na doborze optymalnego do naszych potrzeb zestawu, który zmieści się w założonym budżecie. Dodatkowo, ceny podane w mineIT nie są cenami docelowymi. Choć zawierają one już wstępny rabat, to wciąż podlegają możliwym negocjacjom, dzięki czemu ostatecznie są niższe niż ceny katalogowe. Liczne zalety MineIT sprawiają, że jest to oprogramowanie warte uwagi.

zalety mineit

Czas to pieniądz, więc warto go oszczędzać

No dobrze, ale czy to wszystko jest naprawdę potrzebne? Przecież do każdego dystrybutora można po prostu zadzwonić albo napisać mail z pytaniem o dostępność i cenę potrzebnej nam konfiguracji – po co więc konfigurator?

Odpowiedzi są trzy: czas, wygoda i elastyczność. Po pierwsze, wysłane mailem pytanie o cenę określonego serwera nawet przy najsprawniejszej obsłudze ma szansę doczekać się konkretnej odpowiedzi nie prędzej, niż w ciągu kilku godzin, a jeśli przypadkiem zaczyna się właśnie weekend albo będziemy mieli pecha trafić na sezon urlopowy, to na informacje poczekamy nawet i kilka dni.

Po drugie, jeśli chcielibyśmy sprawdzić ceny i dostępność kilku różnych wariantów sprzętu, trzeba je zawczasu przemyśleć i opisać, a czas, jakiego firma będzie potrzebowała na przygotowanie rzetelnej odpowiedzi wzrośnie kilkukrotnie.

zalety konfiguratora mineit

Po trzecie wreszcie, tradycyjne podejście pozbawia nas pewnej przestrzeni możliwości, miejsca na olśnienia i elastyczność. W Konfiguratorze mineIT możemy błyskawicznie sprawdzić wiele różnych opcji i wariantów, czasem takich, których nie bralibyśmy pod uwagę, gdyby wymagało to przygotowywania oddzielnego zapytania ofertowego. Może się okazać, że któraś z konfiguracji będzie lepsza, niż nam się wydawało i tańsza, niż się spodziewaliśmy, zmieniając zupełnie dotychczasowe założenia. 

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image