O firmie

ITPunkt to firma informatyczna
z własnym systemem wartości.

Jesteśmy dostawcą usług i produktów informatycznych
w sektorze B2B. Fundamentem naszej firmy są eksperci
z bogatym doświadczeniem i wiedzą z zakresu IT oraz sprzedaży. ITPunkt tworzą ludzie – i to nie jest pusty frazes, a rzeczywistość. Potwierdzeniem najwyższej jakości usług są międzynarodowe certyfikaty wystawione przez renomowanych producentów sprzętu i oprogramowania. Od 2010 roku ITPunkt posiada status autoryzowanego partnera wdrożeniowego firmy Dell (DPS),
a w 2022 zyskaliśmy tytuł Partnera Roku. Ponadto, jako pierwsi
w Polsce, osiągnęliśmy najwyższy dostępny poziom oferowanych usług – DELL EMC Partner Titanium.

MISJA
Naszą misją jest zapewnienie bezpieczeństwa danych, bezawaryjnej pracy wdrożonych sprzętów oraz natychmiastowej reakcji na ewentualne incydenty i awarie. Wyróżniamy się maksymalną elastycznością proponowanych rozwiązań – indywidualnie dopasowujemy je do aktualnych potrzeb Partnerów i jesteśmy otwarci na zmiany. Pracujemy z firmami z różnych sektorów gospodarki i o różnych wielkościach. Dołączysz do nich?
Photo
2009

Piątka przyjaciół z branży założyła razem firmę informatyczną w Rudzie Śląskiej - ITPunkt. Jeszcze w tym samym roku weszliśmy we współpracę inżynieryjną z Dell Technologies i podpisaliśmy ramową umowę Master Service Agreement.

Photo
2010

Zatrudniliśmy pierwszych 20 pracowników (niektórzy pracują z nami do dziś!)
i staliśmy się pierwszym w Polsce Partnerem Dell na poziomie Titanium.

Photo
2011

Czas na ekspansję! Otwarliśmy pierwsze oddziały ITPunkt w Warszawie i we Wrocławiu, co razem z centralą daje nam już 3 placówki. Dodatkowo skupiliśmy się w naszej ofercie na implementacji platform wirtualnych i migracji do chmur prywatnych.

Photo
2013

Rozwijamy się! Otwarliśmy kolejny oddział handlowy – tym razem w Krakowie. Łącznie działamy już w 4 miastach: Katowice, Kraków, Wrocław i Warszawa.
A więcej oddziałów = więcej pracowników i zadowolonych klientów!

Photo
2014

Zdobyliśmy pierwszą nagrodę Dell Partner of the Year! To dla nas przełomowe wydarzenie w naszej współpracy z firmą Dell Technologies. Potem okazało się, że faktycznie nie mamy sobie równych i zdobywaliśmy te wyróżnienia praktycznie co roku, w najrozmaitszych kategoriach.

Photo
2016

Czas na małe podsumowanie finansowe: w tym roku nasze przychody osiągnęły 50 mln złotych. Dodatkowo wdrożyliśmy pierwsze implementacje i PoC MS HCI.

Photo
2017

Otwarliśmy kolejną placówkę ITPunkt, która do tej pory jest naszym najmłodszym, bo ostatnim oddziałem. Padło na Poznań! 2017 to również rok nowych rozwiązań i usług w naszej ofercie. Opracowaliśmy dwa pakiety o nazwie Aurora Infrastructure i Aurora Service Desk, by pomagać firmom w rozwoju
i utrzymaniu ich infrastruktury IT.

Photo
2018

Otrzymaliśmy zaproszenie do programu Dell Technologies President’s Circle - jako jedna z 20 firm na całym świecie! To prestiżowy program, w którym nagradzani są Partnerzy z najlepszymi wynikami finansowymi z zeszłego roku. Ogromny zaszczyt!

Photo
2019

Podwoiliśmy nasze przychody sprzed 3 lat, czyli w tym roku wyniosły 100 mln złotych. To dla nas sygnał, że dobrze wykonujemy swoją pracę, a nasi klienci obdarzają nas zaufaniem, co skutkuje ich zadowoleniem.

Photo
2021

Rozwijamy nasze portfolio o kolejne Aurory – tym razem Aurora BaaS (Backup as a Service) i Aurora IaaS (Infrastructure as a Service). Ponadto otrzymaliśmy kolejne znaczące wyróżnienie: nagrodę IBM The Greatest Selling IBM Storage for a New Clients in 2021.

Photo
2022

To rok pełen wydarzeń! Przeprowadziliśmy się Rudy Śląskiej do Katowic
i osiągnęliśmy rekordowe przychody: 200 mln złotych. Stworzyliśmy nową identyfikację wizualną i przeszliśmy rebranding, a także zbudowaliśmy centrum kompetencyjne Microsoft Azure Stack HCI. Warto także wspomnieć o wzroście znaczenia rozwiązań MultiCloud, kontenerowych i hiperkonwergentnych
w portfolio ITPunkt. Zdecydowanie to był nasz rok!

Photo
2023

W następnym roku nie odpoczywamy! Uruchomiliśmy profil na Instagramie
i nową stronę www. Pobiliśmy kolejne sportowe rekordy. Wyremontowaliśmy biuro w Katowicach. Ponadto przedłużyliśmy partnerstwo z Dell Technologies oraz otrzymaliśmy nagrodę Partner of the Year 2023 Award w kategorii Excellence in Cloud (EMEA). Co jeszcze przyniesie 2023? Zobaczymy!

Nasz zespół

Poznaj nasz ITPunktowy zespół!

Nasz zespół
Image

Wspierają nas największe firmy na świecie

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image