Person Konrad Kurek
aurora iaas
iaas
infrastructure as a service
on-premises
28 lipca 2023
Time 3 minut czytania

Ekspert Konrad Kurek opowiada o rozwiązaniu Aurora IaaS

Person Konrad Kurek

Outsourcing IT w dzisiejszych czasach nie jest niczym zaskakującym. Wiele firm, bez względu na wielkość, stawia na wykorzystanie tego typu usług. Właśnie z myślą o takich przedsiębiorstwach powstała usługa Aurora IaaS. Czym jest i jakie przynosi korzyści? Zapraszam do lektury!

Aurora IaaS – na czym polega?

Aurora IaaS (Infrastructure as a Service) to wynajem części usług informatycznych danej infrastruktury IT. ITPunkt dostarcza m.in. storage, serwery i wirtualizacje systemów, by Twoje dane, aplikacje czy oprogramowania mogły sprawnie i bezproblemowo działać. Mówiąc prościej: Aurora IaaS to przeniesienie części usług poza infrastrukturę On-Premises – tak, aby całość funkcjonowała przy zachowaniu najwyższego potencjału.

Usługa typu Infrastructure as a Service może być niejednoznaczna dla wielu pod względem tego, co faktycznie podlega outsourcingowi, a co zostaje po stronie klienta. Myślę, że bardzo dobrze obrazuje to poniższa infografika:

Co konkretnie wchodzi w skład Aurora IaaS?

Przede wszystkim Aurora IaaS ściąga z Ciebie odpowiedzialność za wyżej wymienione elementy środowiska informatycznego. To my zajmujemy się utrzymaniem sprzętu, platformy, backupu i wszelkich licencji. Rozwiązanie Aurora IaaS to także dedykowane łącze, plan działania, projekt i realizacja migracji. Ponadto w ramach tej usługi otrzymujesz wsparcie techniczne i merytoryczne ekspertów ITPunkt. Pomagamy nawet w sytuacjach, które nie są określone w umowie. A to wszystko z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa danych.

Korzyści płynące z Aurora IaaS z perspektywy przedsiębiorcy

Myślę, że oprócz wspomnianej wyżej przeniesionej odpowiedzialności warto podkreślić elastyczność usługi. Dzięki temu, że nie jesteśmy korporacyjną firmą informatyczną i nie mamy sztywnych zasad współpracy z klientami, jesteśmy w stanie dopasować rozwiązanie Aurora IaaS do oczekiwań klienta oraz możliwości jego infrastruktury IT.

Kolejną sprawą jest oszczędność. Nie trzeba doposażać środowiska informatycznego w brakujące zasoby – można je u nas wynająć, co jest znacznie tańszą opcją. Dzięki współpracy z ekspertami ITPunkt zyskujesz też dostęp do wiedzy wykwalifikowanych inżynierów wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Z oszczędnością czasu i pieniędzy wiąże się też bezpieczeństwo. Nie musisz inwestować w zasoby sprzętowe i ludzkie, więc niwelujesz ryzyko potencjalnych strat. Jeśli zmienią się Twoje potrzeby w związku z rozwiązaniem Aurora IaaS, możemy je zmienić tak, aby pasowało do Twoich aktualnych potrzeb. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązania Aurora IaaS? Chętnie Ci o nim opowiem – skontaktuj się ze mną na konrad.kurek@itpunkt.pl!

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image