Person ITPunkt
dell
Dell PowerEdge
29 września 2021
Time 4 minut czytania

Nowości w ofercie Dell – serwery PowerEdge 15 generacji

Person ITPunkt

Dell, jako znana i ceniona na całym świecie marka, stale poszerza swój asortyment i dostosowuje oferowane rozwiązania do możliwości nowych technologii. Dotyczy to także serwerów EMC PowerEdge, których odświeżona linia modeli R750xs, R650xs, R550, R450 oraz PowerEdge XR11 i XR12 o wzmocnionej konstrukcji, jest dostępna od drugiego kwartału 2021 roku. Jakie możliwości oferują najnowsze produkty Dell?

Serwer Dell EMC PowerEdge R750xs

Zasilany przez skalowalne procesory Intel® Xeon® trzeciej generacji, Dell EMC PowerEdge R750xs , to dwuprocesorowy serwer przeznaczony do montażu w szafie serwerowej o wysokości 2U, który zapewnia wyjątkową wydajność w przypadku nawet tych najbardziej wymagających, nowych i intensywnych obciążeń GPU. Obsługuje 8 kanałów/procesor oraz do 32 modułów DIMM DDR4 przy prędkości DIMM 3200 MT/s. Ponadto, aby osiągnąć znaczną poprawę przepustowości, serwer PowerEdge R750xs obsługuje PCIe Gen 4 i do 8 dysków SAS/SATA SSD lub NVMe.


Serwer Dell EMC PowerEdge R650xs

Kolejny z serwerów marki Dell, model R650x również wyposażony jest w skalowalny procesor Intel® Xeon® trzeciej generacji, ale jest przeznaczony do montażu w szafie serwerowej w obudowie 1U. Idealnie sprawdzi się jako serwer główny lub serwer zastępczy do obsługi aplikacji w małych i średnich firmach. PowerEdge R650xs obsługuje do 10 dysków 2,5″ HDD/SSD i zapewnia pełną integrację z Dell EMC OpenManage. Co ważne, sprzęt ten zapewnia również rozbudowaną obsługę zarządzania i skryptów dla iDRAC9 z Lifecycle Controller i Redfish API. Ponadto cechuje go zdecydowanie większa wydajność i korzystny stosunek ceny do jakości.


Serwer Dell EMC PowerEdge R550

Do rodziny Dell dołączył także model PowerEdge R550  który mieści do dwóch procesorów Intel® Xeon® Scalable trzeciej generacji z możliwością skalowania w górę do 24 rdzeni. Jest to serwer klasy podstawowej, zoptymalizowany pod kątem pamięci masowej, wyposażony w 2 gniazda. PowerEdge R550 obsługuje do 8 nośników 3,5″ lub 16 o pojemności 2,5″. Idealnie sprawdzi się w małych i średnich firmach do obsługi infrastruktury IT czy prostych wizualizacji.  


Serwer Dell EMC PowerEdge R450

W drugim kwartale 2021 roku do oferty serwerów Dell PowerEdge dołączył także model R450. Podobnie, jak i powyżej przedstawione sprzęty, także i on wyposażony został w skalowalny procesor Intel® Xeon® Scalable trzeciej generacji. To kompaktowy i stosunkowo niedrogi 2-gniazdowy serwer w obudowie 1U, wykorzystujący najnowszą technologię CPU. To idealny serwer do zadań związanych z infrastrukturą IT, zapewniający także prostą wirtualizację. PowerEdge R450 obsługuje do 8 nośników 2,5″ lub 4x 3,5″ SAS/SATA. Jego zaletą jest także rozbudowana obsługa zarządzania i skryptów dla iDRAC9 z Lifecycle Controller i Redfish API.


Serwery Dell EMC PowerEdge XR11 i XR12

W portfolio 15. generacji serwerów Dell możemy znaleźć także nowe modele – PowerEdge XR11 oraz XR12  – które mogą się pochwalić wzmocnioną konstrukcją, odporną na trudne warunki środowiskowe. Zapewniają one ponadprzeciętną wydajność i bezpieczeństwo operacji. Wyposażone są w skalowalne procesory Intel® Xeon® trzeciej generacji z maksymalnie 36 rdzeniami na procesor. Dzięki solidnej ramie, niewielkim rozmiarom czy możliwości obsługi wielu akceleratorów, serwery XR11 i XR12 idealnie sprawdzą się w branży telekomunikacyjnej/5G (MEC, CDN, VRAN), wojskowej (mobilne centrum danych), jak i w handlu detalicznym (do analizy zapisów wideo, punktów sprzedaży i urządzeń IoT, agregacji i analizy danych). 


Nowa generacja serwerów Dell EMC PowerEdge to odpowiedź na coraz bardziej specjalistyczne potrzeby klientów. Te w pełni skalowalne, wydajne i o najwyższym stopniu bezpieczeństwa urządzenia, są warte zapoznania oraz wdrożenia w najbliższych miesiącach. Sprawdź funkcjonalności pozostałych serwerów w naszym Katalogu Produktów.

Przeczytaj również

Image
Artykuły eksperckie
Najnowsza 15 generacja serwerów Dell – poznaj wszystkie funkcjonalności

Firma Dell zdecydowała się na odświeżenie swojej oferty serwerów PowerEdge. W praktyce oznacza to aż 17 nowych modeli serwerów 15. generacji wyposażonych w procesory  3. Generacji AMD lub skalowalne procesory 3. Generacji Intel Xeon. To rozwiązanie, które zapewnia ponadprzeciętną wydajność, większą efektywność infrastruktury IT, a także gwarantuje ochronę i wysoki stopień bezpieczeństwa.

Dell PowerEdge
serwer
serwery Dell
07 lipca 2021
Image
Artykuły eksperckie
Macierze Dell EMC PowerStore w pigułce. Część 1: cechy produktu

Wyzwania, jakie są obecnie stawiane przed zespołami IT w zakresie obsługi baz danych przez biznes, to już nie tylko konieczność obsługi skomplikowanych zbiorów danych niezależnie od miejsca tworzenia, ale również prostota i elastyczność w korzystaniu z takich rozwiązań. Ogromne ilości danych korporacyjnych powinny mieć zapewniony tak samo łatwy dostęp do nich, bez względu na miejsce magazynowania – lokalnie czy w chmurze.

dell
Dell EMC PowerStore
16 sierpnia 2021
Image
Artykuły eksperckie
Macierze Dell EMC PowerStore w pigułce. Część 2: modele i konfigurator

Macierze pamięci Dell EMC PowerStore cechuje elastyczność w zakresie możliwości adaptacyjnych do nowych czy istniejących środowisk oraz możliwość dostosowania produktowego do rzeczywistych potrzeb inwestora.

dell
Dell EMC PowerStore
PowerStore
22 września 2021

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image