Person ITPunkt
Dell PowerEdge
serwer
serwery Dell
07 lipca 2021
Time 5 minut czytania

Najnowsza 15 generacja serwerów Dell – poznaj wszystkie funkcjonalności

Person ITPunkt

Firma Dell zdecydowała się na odświeżenie swojej oferty serwerów PowerEdge. W praktyce oznacza to aż 17 nowych modeli serwerów 15. generacji wyposażonych w procesory  3. Generacji AMD lub skalowalne procesory 3. Generacji Intel Xeon. To rozwiązanie, które zapewnia ponadprzeciętną wydajność, większą efektywność infrastruktury IT, a także gwarantuje ochronę i wysoki stopień bezpieczeństwa. Mając na uwadze nadchodzące zmiany, prezentujemy pięć nowych modeli, które całkowicie zrewolucjonizowały rynek IT. Poznaj Dell EMC PowerEdge C6525, R7525, R6525, R7515 oraz R6515 i dowiedz się więcej na temat ich możliwości!


Czym wyróżnia się nowa generacja serwerów Dell EMC PowerEdge?

W temacie ostatnich zmian i wdrożonych w życie udogodnień, głos zabrał Jeff Boudreau, prezes i dyrektor generalny Infrastructure Solutions Group w Dell Technologies, mówiąc, że: „dane są tworzone i wykorzystywane coraz powszechniej, a organizacje stoją przed wyzwaniem, by właśnie w oparciu o dane podejmować decyzje tak szybko, jak to możliwe”. Wiceprezes ds. zarządzania produktami i marketingiem rozwiązań serwerowych w Dell EMC, Ravi Pendekanti, zaznaczył, że odświeżenie oferty serwerów oznacza możliwość uzyskania dostępu do adaptacyjnych możliwości obliczeniowych. Z tego względu nowe serwery Dell PowerEdge 15. generacji zapewniają przejście na zupełnie nowy poziom wydajności. W praktyce oznacza to tyle, że korzystanie z serwerów Dell PowerEdge umożliwia zaoszczędzenie aż do 85% czasu. Co to znaczy? Dzięki pracy nowoczesnych serwerów, wiele procesów, które wcześniej były wykonywane manualnie, mogą zostać zautomatyzowane, co przekłada się na lepszą efektywność i wydajność.

Rozwiń swoją firmę z serwerami Dell PowerEdge 15. generacji!

Prezentujemy pięć najnowszych modeli serwerów Dell PowerEdge 15. generacji z procesorami AMD EPYC. Sprawdź wszystkie ich możliwości i funkcjonalności!


1.      Dell EMC PowerEdge C6525

Dostępny serwer Dell EMC PowerEdge C6525 został zaprojektowany z myślą o obsłudze wysokowydajnych serwerów systemów obliczeniowych, obciążeń hiperskalowych przy użyciu dużej liczby rdzeni, elastycznych opcji I/O oraz opcji sieciowych o niskiej latencji. PowerEdge C6525 to nowoczesny, czterowęzłowy serwer, którego zadaniem jest zwiększenie wydajności centrum danych i radzenie sobie z obciążeniami i aplikacjami związanymi z wysokowydajnymi obliczeniami (HPC). PowerEdge C6525 to platforma centryczna, która umożliwia sprawne rozwiązywanie problemów przy zmniejszonym, nawet o 72% mniejszym nakładzie pracy działu IT.

2.      Dell EMC PowerEdge R6525

Czym wyróżnia się PowerEdge R6525? Ten dwuprocesowy serwer 1U zapewnia wydajność i innowację – m.in. w obsłudze obciążeń takich jak VDI, HPC i wirtualizacja. Serwer wspiera rozwój biznesów, a to wszystko dzięki pomocnej infrastrukturze obliczeniowej, zapewniającej szybkość transmisji danych. Dell EMC PowerEdge R6525 zapewnia gotowe rozwiązania dla HPC Life Sciences, produkcji, AI, zapobiegania stratom w handlu detalicznym i vSAN.


3.      Dell EMC PowerEdge R7525

Kolejnym modelem serwera jest Dell EMC PowerEdge R7525, czyli wysoce skalowalny, dwuprocesowy serwer 2U, który jest przeznaczony do montażu w szafie serwerowej. Warto mieć na uwadze, że serwer zapewnia wysoką wydajność i elastyczną konfigurację, dzięki czemu R7525 jest idealny do zastosowań wymagających dużej ilości danych i aplikacji, takich jak hurtownie danych, handel elektroniczny, bazy danych i wysokowydajne systemy obliczeniowe (HPC). Co więcej, procesor umożliwia konfigurację z procesorami graficznymi AMD MI100 Instinct i NVIDIA A100, a rozbudowana kolekcja czujników pomaga regulować temperaturę oraz zmniejszyć hałas i zużycie energii przez serwer.


4.      Dell EMC PowerEdge R7515

Kolejnym modelem 15. generacji serwerów Dell jest PowerEdge R7515 stworzony z myślą o wizualizacji, wydajności i innowacyjności, co może okazać się pomocne podczas całego procesu wirtualizacji aplikacji. Serwer R7515 posiada rozwiązania węzłów vSAN Ready, które zostały skonfigurowane, przetestowane i certyfikowane, eliminując jednocześnie problemy związane z uruchomieniem. R7515 mieści maksymalnie 4x GPU i 2x PCIe Gen4, a także umożliwia wiele zastosowań wymagających obsługi dużej ilości danych.


5.      Dell EMC PowerEdge R6515

Nasz przegląd zamyka Serwer Dell PowerEdge R6515, czyli wydajny serwer jednoprocesorowy, który umożliwia skalowanie w celu dopasowania do wydajności niewykorzystywanych systemów. Niewielkich rozmiarów serwer znalazł wiele zastosowań: zarówno w przypadku małych, pracujących zdalnie biur, jak i nieco większych wdrożeń komputerowych. Co więcej, model umożliwia automatyzację zarządzania cyklem serwera za pomocą specjalnych skryptów z wykorzystaniem interfejsu API iDRAC Restful ze zgodnością z Redfish.

Serwery Dell PowerEdge nowej generacji zostały zaprojektowane w oparciu o skalowalną i elastyczną architekturę, która pozwala sprostać nieograniczonym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa i wydajności. Sprawdź wszystkie funkcjonalności i możliwości przedstawionych modeli serwerów 15. generacji Dell i zadbaj o szybkie i sprawne procesy w swojej firmie!

Sprawdź również, jak działa nasz konfigurator dla serwerów typu rack.

Przeczytaj również

Image
Artykuły eksperckie
Nowe serwery Dell 15 generacji z procesorami Intel

Na liście odświeżonej oferty serwerów Dell 15. generacji uplasowało się aż 17 modeli. Podczas ich tworzenia firma Dell skupiła się przede wszystkim na ulepszeniach, które są częścią proekologicznej strategii marki. Nowe rozwiązania  przyczyniły się do rozważnego planowania produkcji, a jednocześnie nie straciły na efektywności i skuteczności działania.

dell
dell emc
Dell PowerEdge
24 listopada 2021
Image
Artykuły eksperckie
Nowości w ofercie Dell – serwery PowerEdge 15 generacji

Dell, jako znana i ceniona na całym świecie marka, stale poszerza swój asortyment i dostosowuje oferowane rozwiązania do możliwości nowych technologii. Dotyczy to także serwerów EMC PowerEdge, których odświeżona linia modeli R750xs, R650xs, R550, R450 oraz PowerEdge XR11 i XR12 o wzmocnionej konstrukcji, jest dostępna od drugiego kwartału 2021 roku. Jakie możliwości oferują najnowsze produkty Dell?

dell
Dell PowerEdge
29 września 2021
Image
Artykuły eksperckie
Intel® Xeon® CPU w pigułce. Część 2: Praktyczne wykorzystanie skalowalnych procesorów

Niespotykana dotychczas w procesorach serwerowych ogólnego przeznaczenia moc obliczeniowa dostarczana przez Intel® w postaci skalowalnego procesora Intel® Xeon® trzeciej generacji przy wykorzystaniu pozostałych nowatorskich narzędzi w postaci obsługi pamięci trwałej (Intel® Optane™ z serii 200) oraz pamięci masowej (dyski SSD Intel® Optane™ z serii P5800X oraz Intel® SSD D5 z serii P3516), sprawia, że jest to potężne narzędzie przetwarzania danych.

intel
intel xeon
07 grudnia 2021

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image