Person Piotr Sitarek
digital signage
17 marca 2022
Time 2 minut czytania

Co warto wiedzieć o Digital Signage?

Person Piotr Sitarek

Kilka pytań i odpowiedzi na temat Digital Signage od eksperta Piotra Sitarka.

Czym jest system Digital Signage? 

System Digital Signage to narzędzie softwarowo-hardwarowe służące do wyświetlania treści (kontentu). Za jego pośrednictwem można dotrzeć do szerokiego strumienia odbiorców, przekazać spersonalizowany kontent, a co za tym idzie przyciągnąć potencjalnych klientów. Efektem końcowym inwestycji jest zwiększona sprzedaż reklamowanych produktów.
System składa się z urządzeń sterujących jakimi są playery oraz ekranów wielkoformatowych, a także mniejszych monitorów.

Oprogramowanie zarządzające pozwala kontrolować treść, a także czasem odtwarzać materiał video. Monitory używane w systemie DS w odróżnieniu od klasycznych telewizorów oferują pracę ciągłą aż do 24 godzin. 

Dla kogo jest ten system? 

System Digital Signage znajduje coraz szersze zastosowanie na rynku przedsiębiorstw. Głównymi użytkownikami systemu są sieci retailowe, gastronomia i biznes oparty o wizualny przekaz informacji. Dzięki szerokim możliwościom systemu, można skutecznie zachęcić klientów do zakupów “sezonowych produktów” np. płynu zimowego w momencie nadejścia mrozów, rękawic na zimę, a także nowego roweru wraz z nadejściem wiosny. System odnalazł także zastosowanie w technice informacyjnej m.in transporcie publicznym (stacje kolejowe, dworce autobusowe itp.), w systemach ewakuacji (przekazując informacje o drodze ewakuacji w przypadku zagrożenia), gastronomi (informując o aktualnym menu, promocji na kawę itp.), sporcie (wyświetlanie wyników na wielu ekranach).

Jakie korzyści wynikają z użytkowania systemu Digital Signage?

Decydując się uruchomienie systemu Digital Signage otrzymujemy niezawodne i kompleksowe narzędzie oparte o jedną platformę. Monitory do pracy ciągłej zapewniają przekaz informacji przez całą dobę 7 dni w tygodniu. System umożliwia jednemu administratorowi zarządzać rozproszoną strukturą urządzeń i wyświetlać określone materiały na wszystkich urządzeniach. W czasie rzeczywistym można także modyfikować oraz aktualizować kontent. Podsumowując, minimalizacja zasobów ludzkich użytych do projektu obniża stały koszt inwestycji, a przekaz wideo przyciąga klientów skuteczniej niż reklama w tradycyjnej postaci.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do naszego eksperta na adres: piotr.sitarek@itpunkt.pl.

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image