Person Marcin Baldy
dell
dell technologies
ome
open manage enterprise
18 kwietnia 2023
Time 3 minut czytania

Ekspert Marcin Baldy o centralnym zarządzaniu urządzeniami w centrum danych

Person Marcin Baldy

Automatyzacja w działaniu urządzeń staje się już normą, do której zmierza wiele przedsiębiorstw. Czy nie jest więc zaskakujące, że w tym samym czasie, gdy na drogach testuje się autonomiczne pojazdy, olbrzymią część zarządzania serwerami wciąż przeprowadza się manualnie? 

Jest to również o tyle bezzasadne, że zajmuje długie godziny pracy, a wykonywane procesy angażują cenne zasoby ludzkie i skutkują awariami czy przestojami. To poważny problem – badania wykazują, że aż 70-75% przestojów w centrum danych jest wynikiem ludzkiego błędu. Jego przyczyną wcale nie musi być brak umiejętności – wszak nawet doświadczony administrator może być przemęczony lub działać w pośpiechu. Sytuacji na pewno nie poprawia fakt, że zespoły IT są coraz bardziej obciążone pracą i ograniczone budżetami.

OpenManage Enterprise od Dell Technologies – wsparcie administratorów na miarę dzisiejszych czasów

Rozwiązaniem powyższego problemu jest OpenManage Enterprise (OME) firmy Dell Technologies. To narzędzie, które jest łatwe w użyciu, integruje zarządzanie i monitorowanie różnych systemów oraz automatyzuje procesy. W ten sposób zwiększa się wydajność administratorów oraz oszczędza się ich czas i energię na realizację tych zadań, które są ważniejsze od prostych, uciążliwych, powtarzalnych czynności. Dobrze będzie, jeśli to narzędzie – zapewniając centralne zarządzania serwerami – dodatkowo umożliwi kontrolowanie innych elementów infrastruktury. Wręcz idealnie, jeśli – z uwagi na ograniczenia budżetowe – będzie dostarczane wraz z serwerami za darmo.

Zalety i korzyści z wdrożenia narzędzia OpenManage Enterprise

Dzięki OpenManage Enterprise administrator nie musi sięgać po wiele różnych narzędzi do zarządzania. Wystarczy jedna konsola w formie urządzenia wirtualnego w środowiskach VMware, Microsoft Hyper-V czy KVM. OME posiada nowoczesny, oparty na HTML5 interfejs użytkownika, a użyty w konsoli mechanizm wyszukiwania sprawia, że jej obsługa staje się intuicyjna. Dlatego nie potrzeba długich szkoleń, by zacząć używać OME.

Jako jedna konsola do zarządzania wieloma systemami, OpenManage Enterprise obsługuje blisko 8000 różnego rodzaju urządzeń. Zalicza się do nich serwery rackowe, towerowe i modularne serii PowerEdge, a także rozwiązania pamięci masowej PowerVault MD3 i ME4 czy Storage Center. Co ważne, monitoruje również urządzenia dostawców innych niż Dell Technologies i generuje dla nich alerty. Oczywiście, OME umożliwia także zdalne zarządzanie tymi urządzeniami.

Aby jak najlepiej chronić infrastrukturę, OpenManage Enterprise pozwala na utrzymywanie zgodności z ustalonymi standardami konfiguracji stworzonymi wcześniej przy użyciu szablonów. Oprogramowanie może wykryć odchylenia od uprzednio zdefiniowanych ustawień, ostrzec administratora i pomóc mu skorygować błędy.

Centralne zarządzanie urządzeniami w centrum danych – podsumowanie

Dlaczego warto postawić na centralne zarządzanie urządzeniami w centrum danych z wykorzystaniem narzędzia OpenManage Enterprise od Dell Technologies? 

• OME automatyzuje działania związane z zarządzaniem cyklem życia urządzenia – a to wszystko z jednej konsoli. 

• Rozwiązanie przyspiesza automatyczne wdrożenie urządzenia w oparciu o jego znacznik serwisowy albo identyfikator.

• Narzędzie znacząco zmniejsza koszty administrowania, oszczędza czas pracy oraz ogranicza ryzyko ludzkich błędów i strat wynikających z nieplanowanych przestojów.

Jesteś zainteresowany centralnym zarządzaniem urządzeniami w centrum danych? Skontaktuj się z nami na handel@itpunkt.pl, a znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image