Person Mateusz Klimczok
aurora baas
baas
backup
backup as a service
kopia zapasowa
14 sierpnia 2023
Time 3 minut czytania

Ekspert Mateusz Klimczok opowiada o rozwiązaniu Aurora BaaS, czyli Backup as a Service

Person Mateusz Klimczok

Tworzenie kopii zapasowych powinno być cyklicznym nawykiem każdej firmy – bez względu na wielkość zasobów środowiska informatycznego. W tym celu proponuję rozwiązanie dostępne w ITPunkt – usługę Aurora BaaS, która dba o bezpieczne przechowywanie danych.

W dobie zmasowanych cyberataków nic dziwnego, że firmy pragną zabezpieczyć swoje zasoby w najlepszy możliwy sposób, dopasowując rozwiązania do swoich możliwości finansowych oraz tych związanych z ograniczeniami i potrzebami infrastruktury IT. Aurora BaaS, czyli backup na zasadzie usługi, jest coraz to chętniej wybieranym rozwiązaniem w ITPunkt ze względu na wysoką dostępność systemu kopii zapasowych, bezpieczeństwa danych klienta czy możliwość odtworzenia środowiska z gwarancją integralności danych. 

Jak działa Aurora BaaS w praktyce?

Na początku wspomnę, że Aurora BaaS dzieli się na dwa „pakiety”: Basic oraz Advanced. Usługa ITPunkt Aurora BaaS w podstawowej wersji Basic jest doskonałym rozwiązaniem dla klientów chcących relokować backup do odrębnego DC pod kątem lokalizacji geograficznej – zgodnie z zasadą 3-2-1. W tym celu stawiamy na bezpieczeństwo oraz elastyczność, wykorzystujemy tunel VPN do przesyłania danych, jak również posiadamy certyfikat ISO 27001:2013.

Co ważne, kopie zapasowe naszych klientów są przechowywane na jednym z najbezpieczniejszych deduplikatorów na rynku, tj. na urządzeniu Dell Technologies z serii  DataDomain. Jeśli natomiast życzeniem klienta będzie szyfrowanie replikowanego backupu, z pomocą przychodzą serwery z systemem operacyjnym Linux (a dokładniej rozwiązanie Linux Hardened Repository). Wartym zaznaczenia jest fakt, że nasza usługa nie podlega pod tzw. vendor lock-ing, niezależnie od producenta oprogramowania oraz sprzętu, którego klient wykorzystuje do realizacji swoich kopii zapasowych, jesteśmy w stanie zaproponować i zrealizować replikację backupu w modelu BaaS. 

Nasze urządzenia zlokalizowane są w dwóch DC w Polsce o wymogach fizycznych i technicznych na poziomie TIER 3 i 4 oraz w jednym w Holandii dla organizacji, które chcą utrzymywać dane poza terenem naszego kraju.

Jak wspomniałem wcześniej, usługa Aurora BaaS ma również rozszerzoną wersję – Advanced. Różni się od wersji podstawowej tym, że dostarczamy do klienta backup w modelu on-premise poparty replikacją do naszego DC.

Aurora Baas – wyniki

Jestem po wielu spotkaniach z klientami, na których wspólnie z naszym wdrożeniowcem Jakubem Kłodą szczegółowo opowiadaliśmy o naszym rozwiązaniu. Stan na dziś jest taki, że aż 6 firm, z którymi współpracuję jako opiekun handlowy, zdecydowało się na podjęcie współpracy i realizację uslugi ITPunkt Aurora BaaS. Nie mogę doczekać się kolejnych współprac!

Chętnie poznam Twoją opinię – czy replikacja backupu pod kątem dodatkowej lokalizacji jest potrzebna? A może masz dodatkowe pytania na temat Aurory BaaS? Zapraszam do kontaktu na mateusz.klimczok@itpunkt.pl!

Porozmawiajmy

Szukasz bezpiecznych rozwiązań dla swojej firmy?
Skontaktuj się z nami.

Kontakt
image